Ogrody zimowe

Ogrody zimowe są naszą pasją i wyzwaniem. Projektowanie i realizacja sprawia nam dużą przyjemność i daje satysfakcję. Nam wszystkim ….. projektantom i budowniczym.

My po prostu lubimy swoją pracę. Czas spędzany nad rysunkami i obliczeniami, wielokrotnymi konsultacjami nad najciekawszymi rozwiązaniami dla naszego Klienta, poświęcamy na to, aby zaspokoić Jego gust i oczekiwania.

Aby piękna budowli nie przesłoniły stres i trudności w procesie budowy, aby Inwestor był doceniony na każdym etapie realizacji projektu.
Dla nas każdy klient jest ważny. Prawdziwą satysfakcję daje móc pracować ze zleceniodawcą od samego początku, czasem od pomysłu:
„Proszę Pani, chciałbym zbudować ogród zimowy”. A jaki ? „Niestety potrzebuję porady … nie znam się”.

To nasz ulubiony Inwestor. Człowiek, któremu możemy służyć radą oraz wskazać dostępne możliwe kierunki realizacji projektu. Wtedy ogród zimowy (jeszcze niekształtny, jeszcze bez drzwi i okien) powstaje w wyobraźni projektanta i naszego Klienta. Nabiera kształtów, koloru i tej … magicznej, harmonijnej sylwetki.

Wiedzę na temat konstrukcji i budowy ogrodów zimowych, zgłębialiśmy przez lata, po to, aby świadomie i z pełną odpowiedzialnością móc doradzać naszym Klientom na każdym etapie budowy oranżerii. Każdy Zleceniodawca jest dla naszego zespołu kimś wyjątkowym.

Ogrody zimowe izolowane, tzw. „CIEPŁE”

System FLANDRIA

w projektowaniu oranżerii do użytku całorocznego współpracujemy z belgijskią firmą Flandria.
Jest to elegancki system zabudowy tarasów, charakteryzujący się ładnymi, profilowanymi słupami konstrukcyjnymi, ukrytymi rynnami i odpływami wody pod ozdobnymi maskownicami.
Kształt i konstrukcja ogrodu zimowego w wersji „ciepłej” jest praktycznie nieograniczona. Stosowane profile z przekładką termiczną oraz przeszklenie 2 i 3 szybowe pozwala z sukcesem osiągnąć rozbudowę przestrzeni mieszkalnej salonu, hallu, czy jadalni.
Równie dobrze może być to niezależne pomieszczenie wolnostojące, lub dobudowane do budynku.
Szeroka gama stylizowanych profili pozwala na tworzenie ogrodów zimowych zarówno o tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu i kształcie.
Bogaty wybór akcesoriów i elementów ozdobnych zapewnia niepowtarzalny wygląd konstrukcji systemu Flandria.
Możliwości konstrukcyjne i dostępne kształty, pozwalają wkomponować zabudowę w bryłę istniejącego budynku.
Szeroka gama dostępnych rozwiązań w stolarce pionowej, jak drzwi harmonijkowe, czy przesuwne, daje możliwość otwarcia pomieszczenia na łąkę, staw, czy ogród.
SYSTEM OGRODÓW ZIMOWYCH FLANDRIA to zawsze indywidualny i spersonalizowany projekt.

System FLANDRIA VARIANT

Uniwersalny system budowy ogrodów zimowych pozwala na tworzenie różnorodnych konstrukcji: od prostych w kształcie form z dachem jednospadowym, do tych o najbardziej skomplikowanych kształtach, przy jednoczesnym użyciu niewielkiej ilości profili.
Dostępny system Equinoxe pozwala na montowanie rolet zewnętrznych.

System RESIDENCE

Jest to system ogrodów zimowych z dachem płaskim.
Konstrukcja dachu oparta jest na profilach aluminowych tworzących szkielet dachu. Dzięki temu, system jest stabilny i elegancki.
Część nieprzezierna dachu, kryjąca w sobie elementy konstrukcyjne, kable elektryczne, oświetleniowe, ogrzewanie lub klimatyzację, jest wyjątkowo wytrzymała i pozwala na tworzenie dachów płaskich o znacznych gabarytach.
Budowane na takiej konstrukcji świetliki mogą mieć różnoraki kształt oraz wielkość. W dużej powierzchniowo zabudowie może powstać np. kilka niezależnych przeszklonych świetlików.
Świetliki w dachu budowane są w systemie Variant.
Mogą posiadać kształt dwuspadowy, piramidy lub wielokątny.

System Residence ma jeszcze jedną zaletę: dobrze dopasowuje się do przestrzeni między budynkami.
Stylizowane profile oraz liczne ozdobne elementy wykończeniowe, pozwalają na projektowanie i budowę ogrodów zimowych o eleganckim kształcie i niepowtarzalnej stylistyce.

Ogrody zimowe izolowane, tzw. „CIEPŁE”

Od ponad dekady specjalizujemy się w projektowaniu i instalowaniu ogrodów zimowych.
Nasze realizacje wykonujemy kompleksowo, w oparciu o certyfikowane i termoizolowane systemy aluminiowe, przeznaczone do polskich warunków klimatycznych.
Oznacza to zakup zarówno konstrukcji oranżerii, jak i ślusarki albuminowej w zabudowie ścian ogrodu zimowego, tworzącą idealną całość. Zapewnia to otrzymanie produktu wysokiej jakości, posiadającego gwarancje montażowe.
Oferujemy profesjonalny montaż, poparty wieloletnim doświadczeniem oraz gwarancją instalatorską.
Dodatkowo posiadamy wyspecjalizowaną ekipę budowlaną, która wykona wszelkie konieczne prace budowlane pod budowę ogrodu zimowego.

SZKLENIE OGRODÓW ZIMOWYCH

Projektowane i budowane przez nas ogrody są obiektami całorocznymi. Aby utrzymać optymalne warunki klimatyczne przez cały rok, stosuje się specjalistyczne szkło. Szklenie stosowane w ogrodach zimowych, a zwłaszcza w pokryciach dachu, musi spełniać rygorystyczne normy dotyczące przepuszczalności światła, izolacyjności termicznej oraz wytrzymałości mechanicznej (zabezpieczenie przed stłuczeniem). Wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, uzyskuje się stosując pakiet szybowy, składający się po zewnętrznej stronie szklenia z szyby hartowanej 4 – 6 mm, od wewnątrz natomiast posiada on szybę antywłamaniową np. 44,1.
Dobierając w odpowiedni sposób rodzaj szklenia w ogrodzie zimowym, uzyskuje się konkretne, wymierne warunki klimatyczne wewnątrz pomieszczenia.

SunGuard (szkło energochłonne)

Jest to wielofunkcyjne szkło o neutralnym wyglądzie oraz o wysokim stopniu selektywności, łączące w sobie właściwości przeciwsłoneczne oraz termoizolacyjne.
Przy jego zastosowaniu udaje się zredukować ilość energii przenikającej do budynku w porach gorących i zmniejszyć ryzyko nadmiernego lśnienia słonecznego. Minimalna emisyjność szkła SunGuard jest doskonałym sposobem na ograniczenie kosztów ogrzewania, kiedy słońce nie operuje: rano od strony zachodniej i po południu od strony wschodniej.

Szkło niskoemisyjne refleksyjne

Nazywane również szkłem przeciwsłonecznym. Szkło refleksyjne niskoemisyjne pokrywa miękka warstwa metaliczna. Taka powłoka odbija promieniowanie podczerwone i redukuje współczynnik przenikania ciepła.

Szkło niskoemisyjne barwione w masie

Wytwarzane jest poprzez dodanie w procesie produkcyjnym niewielkiej ilości barwnika. Szkło uzyskuje delikatne zabarwienie powodując, że niektóre elementy światła białego są lepiej absorbowanie od innych. Inne barwy natomiast przepuszczane są do wnętrza lepiej, nadając mu charakterystyczną barwną tonację.

Szkło samoczyszczące

Powierzchnia tego rodzaju szkła pokryta jest specjalną powłoką, na której zabrudzenia organiczne rozkładane są poprzez oddziaływanie światła dziennego. Woda deszczowa spływając po szkle usuwa uwolniony brud.

JAK UZYSKAĆ PROJEKT ORANŻERII

Sposób działania naszej firmy jest prosty. Aby uzyskać wstępny projekt i wycenę, prosimy o przesłanie następujących informacji:
– zdjęcia elewacji, do której ma być dobudowany ogród zimowy;
– prosimy o wybranie modelu ogrodu zimowego oraz o podanie wstępnych wymiarów zabudowy (długość x głębokość x wysokość maksymalna);
– określamy sposób otwierania stolarki w zabudowie pionowej: czy mają to być otwierane całe ściany, czy np. drzwi przesuwne będą wystarczające. A może drzwi rozwierne posiadające np. dodatkową funkcję uchyłu;
– również konieczne jest podanie lokalizacji inwestycji (miejscowość z kodem pocztowym). Informacje te potrzebne są do dobrania odpowiedniego pakietu szybowego na dach oraz do wyceny montażu.
Po uzyskaniu opisanych informacji, nasz technolog przystępuje do projektowania.
Uzyskujemy wstępny projekt, wyliczamy koszty materiałów i realizacji.
Opracowany projekt, zawierający rysunki, wizualizacje, parametry techniczne budowli, stanowi podstawę do rozmów z inwestorem oraz do wyjazdu naszego doświadczonego instalatora na miejsce.
W trakcie takiej wizyty wykonujemy dokładne pomiary i przygotowujemy wersję ostateczną projektu i zamówienia.